Lajme

Gjilani ka aktualisht 73 raste aktive me COVID-19

0
gjilani-ka-aktualisht-73-raste-aktive-me-covid-19

Ismajli, që tash e 6 muaj udhëheq me operacionet anti-COVID-19, ka vlerësuar se është lajm i mirë rënia e numrit të rasteve pozitive, derisa konfirmoi se janë 73 raste aktive në këtë komunë.

Gjendja e përgjithshme është kjo: 1008 të infektuar në total, 891 të shëruar, 73 raste aktive, 44 të vdekur, 12 të hospitalizuar dhe 12 mostra në pritje. /Lajmi.net/

Lexo të tjera