Lajme

Gjithçka gati për ceremoninë zyrtare të pranimit të detyrës së presidentes Osmani

0
gjithcka-gati-per-ceremonine-zyrtare-te-pranimit-te-detyres-se-presidentes-osmani

Në sheshin “Ibrahim Rugova” në kryeqytet është shtruar edhe tepihu i kuq, ndërsa janë përfunduar edhe dekorimet e nevojshme.

Në kryeqytet janë shtuar edhe kontrollet e Policisë së Kosovës derisa pritet të zhvillohen aktivitete në kuadër të pranimit të detyrës zyrtare nga Presidentja Osmani, shkruan lajmi.net.

Në sheshin ‘Ibrahim Rugova’ janë parë edhe ambasadorët e shteteve të QUINT-it në Kosovë, në mesin e tyre ambasadori amerikan, Philip Kosnett dhe ai Italian, Nicola Orlando./Lajmi.net/

Lexo të tjera