Sport

Gjithçka vendoset nga penalltitë, Arsenal eliminon Liverpoolin

0
gjithcka-vendoset-nga-penalltite,-arsenal-eliminon-liverpoolin

Në kuadër të Carabao Cup, Liverpool dhe Arsenal kanë dhuruar 90 minuta pa gola, shkruan lajmi.net.

Në një ndeshje ku pati disa raste shënime, Bernd Leno ishte në mesin e lojtarëve më në disponim për lojë.

Pasi përfunduan 90 minutat e rregullta, fati i takimit shkoi në lotarinë e penalltive.

Në ekzekutimin e penalltive më të saktë ishin skuadra e Arsenal.

Arsenal gabuan të parët, kur Elneny huqi penalltinë e tretë, por menjëherë pas tij gaboi Divock Origi.

Skuadrat shkuan deri në penalltitë e gjashta, kur aty gaboi edhe Wilson, duke i dhënë kështu mundësinë Willock që të kualifikonte skuadrën e tij në fazën tejtër të Carabao Cup. /Lajmi.net/

Lexo të tjera