Lajme

Gjuriq i përgjigjet Çitakut, nuk i përmend varrezat masive, merret me Specialen

0
gjuriq-i-pergjigjet-citakut,-nuk-i-permend-varrezat-masive,-merret-me-specialen

“Heshtja e bashkësisë ndërkombëtare është shurdhuese!” shkroi Çitaku.

Gjuriq i reagoi nëpërmjet Twitter duke e përmendur Gjykatën Speciale madje theksoi se Serbia e përkrah.

“Për një gjë ne pajtohemi, heshtja e bashkësisë ndërkombëtare është vërtet shurdhuese – 20 vjet pa drejtësi për mijëra serbë të vrarë dhe “të pastruar etnikisht” nga Kosova, qindra kisha të krishtera të djegura. Mbështetje e plotë për dhomat e posaçme të Hagës për krimet e luftës të UÇK-së”, ka shkruar Gjuriq. /Lajmi.net/

Lexo të tjera