Lajme

Gjykata Speciale po bashkëpunon me Gjykatën Serbe

0

Hysni Gucati, kryetar i OVL’së së UCK-së, ka thënë se Gjykata Speciale po bashkëpunon me Gjykatën Serbe, shkruan Gazeta Metro.


Gucati para gazetarëve ka prezantuar dokumentet të cilat janë marrë nga Speicalja, dhe ka thënë se në bazë të llogos vërtetohet se këto dokumente janë të Gjykatë Speciale sepse përndryshe nuk do t’i kishin marrë.

“Ne sot kemi pasur një vizitë të pakëndshme kanë ardhur hetuesit e Gjyaktës Speciale, në lidhje me një ftesë që e kanë dorëzuar, disa rregulla për këto dëshmi. Që kanë ardhur në organizatë, ne e kemi quajtuar rrufeja dy, ikësi se nuk e dimë se kush është, ne sot i dorëzuam ato materiale, mbi 70 për qind të materialeve i keni marrë. Çdo moment ne do ti bëjmë publike materialet ne do ta vërtetojmë fjalën tonë se Gjykata Speciale është duke bashkëpunuar me gjykatën Serbe “, tha Gucati para mediave.

Kujtojmë, që sot OVL e UÇK’së e ka autorizuar avokatin e Tomë Gashi për t’i mbrojtur për dosjet e Gjykatës Speciale./gazetametro.net

Lexo të tjera