Lajme

Gjykatësi tregon se kur është i mundur lirimi i Gucati

0
gjykatesi-tregon-se-kur-eshte-i-mundur-lirimi-i-gucati

“Keni të drejtë të paraqisni ankesë kundër ligjshmëri së arrestimit tuaj, ju keni të drejt të mos mbahej në paraburgim për një periudha të paarsyeshme para nisjes së gjykimit. Keni të drejtën të liroheni në qoftë se Prokuroi i Specializuar nuk dorëzon aktakuzë kundër jush më së shumti brenda një viti. Dhe keni të drejt të qëndroni i heshtur dhe nuk do të përdoret heshtja juaj kundër jushë”, ka thënë Gjykatësi Guillou.

Kujtojmë se Gucati u arrestua më 25 shtator në Kosovë nga Zyra e Prokurorit të Specializuar, në bazë të një fletarrestimi dhe urdhri për transferim, të lëshuara nga një gjykatës i Dhomave të Specializuara.

Gucati ishte arrestuar për vepra penale kundër administrimit të drejtësisë, përkatësisht për frikësim të dëshmitarëve. /Lajmi.net/ 

LIVE/ Seanca e parë e Hysni Gucatit në Speciale

LIVE/ Seanca e parë e Hysni Gucatit në Speciale

Gepostet von lajmi.net am Donnerstag, 1. Oktober 2020

Lexo të tjera