Lajme

Grave të Krushës së Madhe iu premtohen nga 300 euro prej Qeverisë

0

Gratë e Krushës së Madhe, kanë pritur ministrin e Bujqësisë Besian Mustafa, deputetin e LDK-së Xhavit Ukaj dhe kryetarin e komunës së Rahovecit Smajl Latifi.

Gjatë këtij takimi, zyrtarët e shtetit u kanë premtuar Grave të Krushës së Madhe mbështetje prej rreth 300 mijë euro.

Lajm i mirë: Shërohen edhe 165 persona nga Covid 19

Format e mbështetjes u lanë të konkretizoheshin në takimin e radhës. Kujtojmë se Gratë e Krushës së Madhe merren me prodhimin e turshive dhe janë mjaft të suksesshme me këtë prodhimtari./Expres

Lexo të tjera