Lajme

Grenell: Marrëveshja nënkupton vende të reja të punës me paga të larta

0

Ambasadori Richard Grenell, pas nënshkrimit të marrëveshjes mes kryeshefit ekzekutiv i Korporatës Ndërkombëtare të Financave të Zhvillimit të SHBA-së (DFC) Adam Boehler dhe kryeministrit Hoti, në një konferencë për media ka thënë se marrëveshja e nënshkruar nënkupton vende të reja të punës.


“Marrëveshja nënkupton vende të reja të punës me paga të larta”, ka thënë Grenell, shkruan Reporteri.net.

Ai bëri të ditur se pas një muaji do të vijë edhe një delegacion nga Amerika në Kosovë.

Grenell tha se presidenti Trump është krenar për marrëveshjen ekonomike, dhe se ai na that ë vijmë në Kosovë dhe ta zbatojmë marrëveshjen. /Reporteri.net/.

Lexo të tjera