Sport

Guardiola: Mourinho ndoshta është doktor

0
guardiola:-mourinho-ndoshta-eshte-doktor

Në fund të kësaj jave, trajneri spanjoll nënshkroi kontratë të re dyvjeçare me Citiznes, derisa Special One po e feston një vit në krye të Tottenham Hotspurit, me dy skuadrat që takohen sonte (e shtune).

Në lidhje me lirimin e hershëm të Sterlingut, Guardiola ka reaguar duke thënë se Mourinho ndoshta është doktor.

“Mourinho duhet të shkojë te doktorët e Anglisë dhe më pas te ata të Manchester Cityt”, ka thënë spanjolli.

“Ai duhet të shkojë të doktorët – përjashtim nëse Mourinho është doktor. Nuk e di”.

“Dëgjoni, do ju përgjigjem gjithçka rreth Joses (Mourinhos). Unë them për doktorët sepse ai ka thënë gjëra që nuk janë të vërteta”, ka shtuar më tej Guardiola.

Lexo të tjera