Sport

Guardiola pas ndeshjes: Nuk ka shumë histori në klubin tonë, por ne kemi filluar ta ndërtojmë atë

0
guardiola-pas-ndeshjes:-nuk-ka-shume-histori-ne-klubin-tone,-por-ne-kemi-filluar-ta-ndertojme-ate

Pas ndeshjes, menaxheri i skuadrës, Pep Guardiola është deklaruar shumë i lumtur për arritjen në gjysëmfinale, transmeton lajmi.net.

Pep Guardiola për përqafimin e tij me Phil Foden: Ai më gjeti mua dhe vrapoi drejtë meje në bankën rezervë. Mendoj se ky përqafim është për të gjithë klubin dhe për të gjithë njerëzit që janë duke punuar këtu”.

Guardiola për arritjen në gjysëmfinale të Ligës së Kampionëve: “Jam shumë i lumtur, për klubin dhe për bordin, të gjithë…Nuk ka shumë histori në klubin tonë, por ne kemi filluar ta ndërtojmë atë “.

Manchester City do të luajë ndaj PSG-së për gjysëmfinale të Ligës së Kampionëve./Lajmi.net/

 

Lexo të tjera