Bota

Haradinaj-Stublla: Britania e Madhe mbetet ndër aleatët më të rëndësishëm të Kosovës

0
haradinaj-stublla:-britania-e-madhe-mbetet-nder-aleatet-me-te-rendesishem-te-kosoves

“Nënvizova kërkesën për ndërhyrje të menjëhershme të partnerëve tanë euro-atlantik për ribalancimin e pozitës sonë asimetrike, dhe vendosjen përfundimtare të drejtësisë për viktimat dhe vuajtjet e luftës gjenocidale të Serbisë kundër popullit të Kosovës”, tha Haradinaj-Stublla.

Ajo shtoi se Britania e Madhe vazhdon të mbetet një ndër aleatët më të rëndësishëm, me përkrahjen e të cilës Kosova do të vazhdojë forcimin e mëtejmë të subjektivitetit dhe etablimin përfundimtar në arenën ndërkombëtare, thuhet në komunikatën për media. /Lajmi.net/

Lexo të tjera