Rozë

Harry dhe Meghan me telegram ngushëllimi për vdekjen e Princit Philip

0
harry-dhe-meghan-me-telegram-ngushellimi-per-vdekjen-e-princit-philip

Ish-Presidenti Barack Obama gjithashtu nderon Princin e ndjerë me një deklaratë të bukur, duke detajuar takimin e tij të parë me të dhe Mbretëreshën, shkruan TMZ, transmeton lajmi.net.

Obama thotë, “Princi Philip në veçanti ishte i sjellshëm dhe i ngrohtë, me një zgjuarsi të mprehtë dhe humor të mirë e të pandërprerë”, duke shtuar se gjatë gjithë viteve ai “i tregoi botës se çfarë do të thoshte të ishe një burrë mbështetës për një grua të fuqishme”.

Princi Harry dhe Meghan Markle kanë bërë një deklaratë në lidhje me vdekjen e Princit Philip, me një nderim të ndjerë në faqen e tyre të internetit.

Faqja e Archewell e Dukës dhe Dukeshës së Sussexit u azhurnua në mënyrë që të shfaqte vetëm një mesazh që nderonte burrin e Mbretëreshës Elizabeth dhe gjyshin e Harrzt, i cili vdiq të premtën në Kështjellën Windsor.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Barack Obama (@barackobama)

“Në kujtim të dashur të lartmadhërisë së tij mbretërore, Duka i Edinburgut, 1921-2021”, thuhet në njoftim.

Harry dhe Meghan shtojnë “Faleminderit për shërbimin tuaj … Do të na mungosh shumë.”

Pallati Buckingham lëshoi ​​një deklaratë nga Mbretëresha që njoftonte vdekjen e Princit Philip, dhe kjo ishte nga Familja Mbretërore deri në postin e Archewell.

Harry do të udhëtojë në Britani për të marrë pjesë në funeralin e gjyshit të tij. /Lajmi.net/

Lexo të tjera