Sport

Havertz: Real Madrid? Titulli me Chelsean është më i vlefshëm

0
havertz:-real-madrid?-titulli-me-chelsean-eshte-me-i-vlefshem

Gjermani në verë iu bashkua klubit londinez, por nëse do priste deri në verën e ardhshme, atëherë do kishte mundësinë t’i bashkohej “Los Blancos”, transmeton lajmi.net.

Por, Havertz nuk është penduar për kalimin të Chelsea dhe këtë e ka konfirmuar zyrtarisht.

“Real Madrid? Titulli me Chelsean është më i vlefshëm. Ishte e rëndësishme për mua që të zgjedh klub me vizion”.

“Kemi skuadër të re me lojtarët të mirë që janë ambiciozë, duam të ndërtojmë diçka këtu dhe të sulmojmë, ky është motivim i madh për mua”, u shpreh ai.

Momentalisht, Chelsea renditët në pozitën e pestë me 15 pikë, tri me pak se lideri Southampton, kurse në xhiron e radhës janë mysafirë i Newcastle Unitedit./Lajmi.net/

Lexo të tjera