Sport

Higuain shënon golin e parë për Inter Miami, është i jashtëzakonshëm

0
higuain-shenon-golin-e-pare-per-inter-miami,-eshte-i-jashtezakonshem

Inter Miami fitoi 1:2 në udhëtim te New York Red Bull, me Gonzalo Higuan që shënoi golin e fitores, shkruan lajmi.net.

Higuain po del të jetë një përforcim i madh për skuadrën nga Florida, ku është bërë menjëherë një lider në ekip, duke e marrë edhe shiritin e kapitenit.

Argjentinasi golin e fitores e shënoi në minutën e 81’ të ndeshjes, me një goditje të fortë dhe të saktë nga gjuajtja e lir.

Nuk do fjalë. Super gol./Lajmi.net/

Lexo të tjera