Lajme

Hoti në Tiranë: Asociacioni është obligim shtetëror i Kosovës i ratifikuar në Kuvend

0
hoti-ne-tirane:-asociacioni-eshte-obligim-shteteror-i-kosoves-i-ratifikuar-ne-kuvend

Hoti ka ripërsëritur qëndrimin e tij se kjo çështje është temë e mbyllur, dhe se statusi i Asocacionit duhet të jetë sipas Kushtetutës së Kosovës, shkruan lajmi.net.

Sipas Hotit, Asoaciacioni është obligim shtetëror i Kosovës i ratifikuar në Kuvend.

“Asociacioni është temë e mbyllur në marrëveshjen e vitit 2013 ku janë vendosur edhe normat kushtetuese që statuti duhet të jetë në përputhje me Kushtetutën. Është obligim shtetëror i Kosovës i ratifikuar në Kuvend”, tha ai. /Lajmi.net/

 

 

Lexo të tjera