Fun

I moshuari që i dha mbështetje Trump-it për mos vendosjen e maskës vdes nga koronavirusi

0
i-moshuari-qe-i-dha-mbeshtetje-trump-it-per-mos-vendosjen-e-maskes-vdes-nga-koronavirusi

Familja e 81-vjeçarit treguan se ai vdiq nga virusi sepse refuzonte që të vendoste maskën pasi kishte dëgjuar “këshillat” e presidentit që virusi nuk paraqet një rrezik për jetën, transmeton lajmi.net.

Trump takes off his mask as he arrives at the White House on Monday

I moshuari ishte mbështetës i politikave të Donald Trump, dhe ishte i vetmi anëtarë i familjes që refuzoi ti përmbahej rregullave për koronavirusin.

81-vjeçari kishte simptoma të virusit që nga 20 shtatori dhe pas tri dite ishte marr në përkujdesje të spitalit lokal. /Lajmi.net/

Lexo të tjera