Sport

Idoli i shumë shqiptarëve, Khabib Nurmagomedov, do ta vizitojë Serbinë

0

Presidenti i Shoqatës së Boksit të Serbisë (BSS), Nenad Borovçanin ka njoftuar se Khabib Nurmagomedovi, do ta vizitojë shumë shpejt Serbinë.


Ka qenë vetë ish-kampioni ai që ia ka konfirmuar Borovçaninit se do ta vizitojë shtetin mik të Rusisë.

Khabibi ka thënë se është i lumtur që ka mbështetje të madhe nga shumë tifozë serbë dhe do të jetë i nderuar për vizitën që do të ketë në Serbi. Ai ka bërë për vete shumë fansa shqiptarë, të cilët e çmojnë pa masë boksierin rus.

Shumë postime në rrjetet sociale kanë vërshuar së fundi pasi Khabibi arriti të mbrojë të shtunën titullin e kampionit në UFC.

Lexo të tjera