Rozë

Idris Elba tha se ndihet me fat që është shëruar nga COVID-19

0
idris-elba-tha-se-ndihet-me-fat-qe-eshte-sheruar-nga-covid-19

Aktori 48-vjeçar doli pozitiv për koronavirus në mars të vitit të kaluar, por nuk pësoi ndonjë simptomë serioze dhe bëri një shërim të plotë pa ndonjë “efekt anësor të mbetur”, Kenosha News.

Idris ka thënë se tashmë e di sa me fat është që e ka kaluar lehtë me virusin, i cili ka marrë jetën e pothuajse tre milion njerëzve në të gjithë botën, transmeton lajmi.net.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Idris Elba (@idriselba)

Ai i tha USA Today: “Unë nuk vuaj asnjë efekt të mbetur dhe gjatë kohës që isha me COVID, isha asimptomatik. Por unë mendoj se ndihem tepër me fat që nuk kam pasur një rrugëtim më të keq dhe kështu më është dhënë një perspektivë pak më e ndryshme për jetën. Ka gjëra që unë gjithmonë kam dashur të bëj dhe nuk kam bërë që po bëj dhe dua t’i bëj dhe po i ndjek.

Gjëra personale, qëllime të vogla, gjëra që i lë mënjanë, gjëra që thashë: ‘Oh, unë do ta bëj atë një ditë,’ por tani po i bëj. ”

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Idris Elba (@idriselba)

Idris ishte një nga të famshmit e parë që njoftoi se ishte prekur me COVID-19 dhe tha në atë kohë ai nuk ishte “në panik” për diagnozën e tij sepse ai nuk kishte ndonjë simptomë.

Ai ndau në mediat sociale: “Këtë mëngjes dola pozitiv për Covid 19. Ndihem mirë, nuk kam asnjë simptomë deri më tani, por jam izoluar që kur mësova për ekspozimin tim të mundshëm ndaj virusit”./Lajmi.net/

Lexo të tjera