Fun

Interpreton hitin ‘WAP’ të Cardi B dhe Megan Thee Stallion në gjuhën e shenjave amerikane

0
interpreton-hitin-‘wap’-te-cardi-b-dhe-megan-thee-stallion-ne-gjuhen-e-shenjave-amerikane

Ketterer ndau një pjesë të videos në faqen e saj në TikTok, duke shpjeguar në mbishkrim se ishte ‘pjesa më e komentuar’ e kopertinës së saj “WAP”, transmeton lajmi.net.

Going viral: Libbey Ketterer, 22, from Ohio, has performed Cardi B and Megan Thee Stallion's hit 'WAP' in American Sign Language (ASL

Në videon e shkurtër, ajo detajoi se çfarë klasifikuesish, forma duarsh që tregojnë pamjen, vendndodhjen dhe lëvizjen, ajo përdori për tekstet e këngëve.

Ketterer nuk është e shurdhër, por ajo filloi të mësonte ASL në shkollën e mesme. Pasi u bë më e rrjedhshme, ajo filloi kanalin e saj në YouTube në dhjetor 2014.

Hit: The YouTube star, who learned ASL in high school, has more than 527,000 subscribers to her channel, The Daily Sign, where she posts footage of herself signing to popular musicHit: The YouTube star, who learned ASL in high school, has more than 527,000 subscribers to her channel, The Daily Sign, where she posts footage of herself signing to popular music

Video e saj ‘WAP’ është parë më shumë se 1.1 milionë herë që kur ajo e postoi, dhe disa fansa menduan se ishte më e mirë sesa koreografia virale e hitit. /Lajmi.net/

Lexo të tjera