Teknologji

iOS sjell emoji të rinj

0
ios-sjell-emoji-te-rinj

Ato tashmë mund të shihen në versionin më të fundit beta të sistemit operativ iPhone iOS, transmeton Telegrafi.

Me iOS 14.2, emoji-t e rinj do të vihen në dispozicion përgjithësisht, njoftoi Emojipedia në një shkrim në blog të martën.

Përveç një flamuri transgjinor, një emoji për çaj dhe një për patina me rrota, koleksioni i 117 emojis gjithashtu përfshin një alternativë gjinore për Santa Claus, Mx Claus.

Apple prezantoi disa emoji të rinj edhe më herët në korrik. Ata do të jenë gjithashtu të disponueshëm në sistemin tjetër operativ Mac, që do të dalë në tetor.

Lexo të tjera