Teknologji

iPhone lëshon një tipar të ri

0
iphone-leshon-nje-tipar-te-ri

Përdoruesit mund t’i thonë telefonit të bëjë gjithçka, nga ulja e volumit deri te marrja e një screenshot vetëm me një prekje në pjesën e pasme të telefonit, nëse po përdorin versionin e ri të softuerit, transmeton lajmi.net.

Mund të personalizohet gjithashtu nga një prekje e lehtë dy herë ose e trefishtë dhe zgjon karakteristikën.

Karakteristika është pjesë e grupit të gjerë të mjeteve të aksesit të Apple, të cilat përfshijnë një mori mënyrash të ndryshme për t’i bërë telefonat të përshtaten me përdoruesit e tyre.

Ajo nuk u përmend në ngjarjen kryesore të Apple, por është gjetur nga përdoruesit e hershëm që kanë shkarkuar tashmë versionin beta të iOS 14, i cili aktualisht është i kufizuar vetëm për zhvilluesit. /Lajmi.net/

Lexo të tjera