Rozë

“Ishim të lumtur”, Nicole Kidman si rrallëherë flet për martesën me Tom Cruise

0
“ishim-te-lumtur”,-nicole-kidman-si-rrallehere-flet-per-martesen-me-tom-cruise

Aktorja luajti në filmin me regji të Stanley Kubrick me burrin e saj të atëhershëm, Tom Cruise, shkruan CNN, transmeton lajmi.net.

Në një intervistë të publikuar së fundmi në revistën New York Times, ajo kundërshtoi se disa nga linjat e saj ishin pasqyrim i martesës së tyre, e cila përfundoi me divorc më 2001.

Drama seksuale psikologjike është zbërthyer nga shumëkush duke kërkuar të dhëna se çfarë çoi në ndarjen Kidman / Cruise.

Në film, Kidman dhe Cruise luajnë një çift të martuar dhe karakteri i saj i rrëfen atij për një takim me një oficer të ri të marinës.

“Ai më hodhi një vështrim ndërsa po kalonte, vetëm një vështrim, asgjë më shumë. Por mezi mund të lëvizja”, thotë personazhi i saj.

“Atë pasdite Helena (vajza e çiftit në film) shkoi në film me shoqen e saj dhe unë e ti bëmë dashuri dhe bëmë plane për të ardhmen tonë dhe biseduam për Helenën dhe akoma në asnjë moment ai nuk ishte larg nga mendja ime. Dhe mendova se nëse ai më donte, edhe sikur të ishte vetëm për një natë, unë isha gati të hiqja dorë nga gjithçka ”, shtoi ajo.

Por ai dialog nuk pasqyroi gjendjen e martesës së saj në atë kohë, i tha Kidman revistës.

“Kjo i përshtatet rrëfimit të njerëzve, por unë padyshim që nuk e pashë ashtu,” tha Kidman. “Ne ishim të lumtur në atë martesë”.

“Ne do të jepnim me qira një vend dhe do të shkonim gara në 3 të mëngjesit,” shtoi ajo. “Nuk di çfarë të them tjetër. Ndoshta nuk kam aftësinë të shikoj prapa dhe ta copëtoj atë. Ose nuk jam e gatshme ta bëj”.

Shumë histori qarkulluan që stresi i punës me të ndjerin Kubrick, i cili vdiq më 1999, kishte rol në ndarjen Kidman-Cruise.

Por Kidman i tha Times “Ne kemi dashur të punojmë me (Kubrick)”. /Lajmi.net/

Lexo të tjera