Sport

Italia publikon listën për ndeshjet e Ligës së Kombeve

0
italia-publikon-listen-per-ndeshjet-e-liges-se-kombeve

Selektori i kombëtares së Italisë sonte ka publikuar listën me emrat e ftuar për ndeshjet e Ligës së Kombeve.

Italia luan tri ndeshje në tetë ditë, kundër Moldavisë, Polonisë dhe Holandës.

Vëmendja më e madhe shkon për Poloninë dhe sidomos për kombëtaren e Holandës.

Më poshtë lajmi.net ua përcjell listën me emrat e ftuar nga Italia.

Portierët: Alessio Cragno (Cagliari), Gianluigi Donnarumma (Milan), Marco Silvestri (Hellas Verona), Salvatore Sirigu (Torino);

Mbrojtësit: Francesco Acerbi (Lazio), Cristiano Biraghi (Fiorentina), Leonardo Bonucci (Juventus), Giorgio Chiellini (Juventus), Danilo D’Ambrosio (Inter), Emerson Palmieri Dos Santos (Chelsea), Alessandro Florenzi (Paris Saint Germain), Manuel Lazzari (Lazio), Gianluca Mancini (Roma), Angelo Obinze Ogbonna (West Ham United), Leonardo Spinazzola (Roma);

Mesfushorët: Nicolò Barella (Inter), Giacomo Bonaventura (Fiorentina), Gaetano Castrovilli (Fiorentina), Bryan Cristante (Roma), Jorginho (Chelsea), Manuel Locatelli (Sassuolo), Lorenzo Pellegrini (Roma), Stefano Sensi (Inter), Marco Verratti (Paris Saint Germain);

Sulmuesit: Andrea Belotti (Torino), Domenico Berardi (Sassuolo), Francesco Caputo (Sassuolo), Federico Chiesa (Fiorentina), Stephan El Shaarawy (Shanghai Shenua), Vincenzo Grifo (Friburgo), Ciro Immobile (Lazio), Moise Kean (Everton), Kevin Lasagna (Udinese), Riccardo Orsolini (Bologna).

Lexo të tjera