Rozë

Ja aktorët më të mirë të shekullit 21 sipas New York Times

0
ja-aktoret-me-te-mire-te-shekullit-21-sipas-new-york-times

Ne jemi në një epokë të artë të aktrimit, siç e kuptuam kur vendosëm të zgjedhim interpretuesit tanë të preferuar të filmave në 20 vitet e fundit, shkruan New York Times.

Disa nga këta interpretues janë të rinj në skenë, të tjerët kanë ekzistuar për dekada. Duke bërë zgjedhjet tona, ne jemi përqendruar në këtë shekull dhe kemi shikuar përtej Hollywood-i, transmeton lajmi.net.

25. Gael Garcia Bernal

24.Sonia Braga

23.Mahershala Ali

22.Melissa McCarthy

21.Catherine Deneuve

20.Rob Morgan

19.Wes Studi

18.Willem Dafoe

17.Alfre Woodard

16.Kim Min Hee

15.Michael B. Jordan

14.Oscar Isaac

13.Tilda Swinton

12.Joaquin Phoneix

11.Julianne Moore

10.Soairse Ronan

9.Viola Davis

8.Zhao Tao

7.Toni Servillo

6.Song Kang Ho

5.Nicole Kidman

4.Keanu Reeves

3.Daniel Day Lewis

2.Isabelle Huppert.

Ndërsa në vendin e parë gjendet Denzel Washington./Lajmi.net/

Lexo të tjera