Lajme

Ja çfarë shkruan Endrit Thaçi për babain e tij pas konfirmimit të aktakuzës

0

Endrit Thaçi ka reaguar pas ngritjes së aktakuzës nga Gjykata Speciale për babain e tij Hashim Thaçi.

Endriti shkroi se babai i tij tani do ta udhëheq betejën për drejtësi.

Postimi i plotë:

Baba im e ka fitu betejën e lirisë. Dhe të lirë jemi. Ai e udhëhoqi edhe betejën për republike. Dhe shtet u bëmë e do të mbesim. Tash do ta udhëheq betejën për drejtësi. Sepse babai , bashkëluftëtarët e tij dhe krejt lufta ishte e drejtë. Do të më merr malli shumë por do të festoj çdo ditë me buzëqeshje dhe kokën lartë fitoret e tuja me mamin, familjën tonë, shokët. Do të pres me pa durim edhe pse shpejtë do të kthehesh në shtëpi. UÇK. /BS

https://www.instagram.com/p/CHNOuitrrM_/?igshid=4k1ogv0ud3aq

Lexo të tjera