Sport

Jesus i bashkohet listës së lëndimeve te Manchester City

0
jesus-i-bashkohet-listes-se-lendimeve-te-manchester-city

Skuadra e Manchester City vazhdon të përballet me telashe lidhur me lëndimet e yjeve të skuadrës.

Pas Sergio Aguero, në fazën e sulmit tashmë janë shfaqur probleme edhe për Gabriel Jesus, përcjell lajmi.net.

‘Goal’ shkruan se braziliani është lojtari që i shtohet listës së emrave të lënduar.

23 vjeçari do të mungojë në tri ndeshjet e ardhshme të Man City, para pauzës së kombëtareve.

Brazili do të luajë në ndeshjet kundër Bolivisë dhe Perusë, dhe pritet që Jesus të kthehet në ato ndeshje. /Lajmi.net/

Lexo të tjera