Rozë

JLo, H.E.R, Selena do të interpretojnë në koncertin që do të shpërndahen vaksina kundër COVID-19

0
jlo,-he.r,-selena-do-te-interpretojne-ne-koncertin-qe-do-te-shperndahen-vaksina-kunder-covid-19

Stadiumi SoFi në Inglewood do të jetë nikoqir i një koncerti me të gjitha yjet që do të transmetohet dhe transmetohet në të gjithë botën si pjesë e një përpjekje globale për të frymëzuar besimin në vaksinat COVID-19 dhe për të inkurajuar njerëzit që të inokulohen, njoftuan organizatorët sot, shkruan Deadline.

transmetohet më 8 maj si pjesë e një ngjarjeje mbarëbotërore që transmetohet në stacionet e radios ABC, CBS, Fox, YouTube dhe iHeartMedia. Selena Gomez do të presë ngjarjen, e cila do të përfshijë shfaqje nga Jennifer Lopez, Eddie Vedder, Foo Fighters, J Balvin dhe H.E.R, transmeton lajmi.net.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Selena Gomez (@selenagomez)

“Unë jam e nderuar të jem duke pritur Vax Live: Koncerti për të ribashkuar botën”, tha Gomez në një deklaratë.

“Ky është një moment historik për të inkurajuar njerëzit në të gjithë botën për të marrë vaksinën Covid-19 kur t’u vihet në dispozicion atyre, thirrni udhëheqësit botërorë që të ndajnë dozat e vaksinave në mënyrë të barabartë dhe t’i bashkojnë njerëzit për një natë muzike në një mënyrë që nuk është nuk u ndjeva e mundur gjatë vitit të kaluar. Mezi pres të jem pjesë e saj”.

YouTube do të transmetojë një version të zgjatur, 90 minutësh të koncertit në kanalin YouTube të sponsorit të ngjarjes, grupit ndërkombëtar të avokimit kundër varfërisë, Global Citizen. Versioni i zgjeruar do të përfshijë shfaqje dhe paraqitje shtesë nga personalitete të ndryshme të YouTube./Lajmi.net/

Lexo të tjera