Bota

Juventus 2:1 Ferencvaros, nota e Uzunit dhe të tjerëve

0
juventus-2:1-ferencvaros,-nota-e-uzunit-dhe-te-tjereve

Golat për Zonjën e Vjetër i shënuan Cristiano Ronaldo dhe Alvaro Morata, derisa për mysafirët realizoi Myrto Uzuni.

Juventusi ishte skuadër më e mirë në fushë dhe mori notën e përgjithshme 6.94, me Ferencvarosin që u vlerësua 6.42.

Lojtari me paraqitjen më të mirë në këtë sfidë ishte Juan Cuadrado që u notua me 8.3, fal dy asistimeve të tija.

Myro Uzuni që shënoi golin e vetëm për skuadrën e tij, kishte paraqitje të mirë dhe u vlerësua me 7.7.

Në anën tjetër, dështimi i kësaj përballje doli të ishte Oleksandr Zubkov me vlerësimin 5.8.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

Lexo të tjera