Sport

Juventus ka në mendje vetëm financat, planifikon shkëmbimin e madh Sandro-Emerson

0
juventus-ka-ne-mendje-vetem-financat,-planifikon-shkembimin-e-madh-sandro-emerson

Bianconerët janë të etur për të fituar para për lojtarët për të mbuluar çështjet financiare, pasi kanë probleme, transmeton lajmi.net.

Calciomercato.com thekson se Juve po planifikon shkëmbimin Palmierin dhe Sandro, pasi ky i fundit ka një pagë vjetore të madhe, 6 milionë euro në vit.

Menaxheri i Chelsea, Thomas Tuchel është një tifoz i njohur i lojtarit portugez, pasi tashmë kishte dashur ta transferonte atë në Paris Saint-Germain gjatë vitit 2018.

Emerson Palmieri ka lindur dhe rritur në Brazil, por luan futbollin e tij ndërkombëtar për Italinë dhe ka kohë që lidhet me një kthim në Serie A për Juve, Inter ose Napoli./Lajmi.net/

Lexo të tjera