Rozë

Kam Netflixin dhe disa armë për t’i pastruar në karantinë: djali i Donald Trump rezulton pozitiv me Covid-19

0
kam-netflixin-dhe-disa-arme-per-t’i-pastruar-ne-karantine:-djali-i-donald-trump-rezulton-pozitiv-me-covid-19

Donald Trump Jr, djali i presidentit i cili ka rezultuar pozitiv për koronavirusin, ka thënë se ai do të kalojë kohën në izolim duke luftuar me virusin duke pastruar koleksionin e tij të armëve, shkruan The Guardian.

Trump Jr është tani anëtari i katërt i familjes Trump që është infektuar me Covid. Presidenti, zonja e parë dhe djali i tyre, Barron, janë shëruar nga virusi, ashtu si e dashura e Trump Jr, Kimberly Guilfoyle, transmeton lajmi.net.

Në një video të postuar në llogarinë e tij në Instagram, Trump Jr njoftoi me lehtësi: “Me sa duket e mora ‘rona’.” Ai më pas vazhdoi duke thënë se nuk kishte simptoma të virusit por do të qëndronte brenda me plot kujdes.

Ai pyeti mbështetësit e tij për librin e tyre të preferuar dhe rekomandimin e Netflix para se të shtonte: “Unë mund të kem disa ditë kohë ‘solo’ dhe ka vetëm kaq shumë armë që mund të pastroj para se të mërzitem.”

Trump Jr, ashtu si babai i tij si president, është kritikuar shpesh për minimizimin e ashpërsisë së pandemisë pasi vrau më shumë se 250,000 amerikanë. Në tetor Trump Jr i tha Fox News se kritikët e qasjes së ashpër të administratës Trump ndaj pandemisë dhe tha se vdekjet e Covid-19 në Amerikë nuk janë “pothuajse asgjë”.

Trump Jr besohet të ketë ambicie politike përtej të qenit thjesht djali i babait të tij dhe ka gjykuar me sukses popullaritetin me bazën konservatore të partisë Republikane, duke kultivuar me kujdes një imazh popullor në natyrë./Lajmi.net/

Lexo të tjera