Rozë

Kanye West ndërton mur gjigant rreth fermës në Los Angeles

0
kanye-west-nderton-mur-gjigant-rreth-fermes-ne-los-angeles

Kanye West ndërtoi një mur të bardhë rreth shtëpisë në Los Angeles, të cilën e ndan me gruan Kim Kardashian dhe katër fëmijët e tyre, shkruan TheSun, transmeton lajmi.net.

Reperi 43-vjeçar mori vendimin për të ngritur muret rreth shtëpisë së fermës ku ai gjithashtu ka vendosur kishën e tij, Shërbimin e Dielës.

Muret rrethojnë dy ndërtesa të ndryshme, me hyrje në një ndërtesë përmes një tuneli rrethor.

The Sun e kuptoi se është gjithashtu i njëjti vend ku Kanye planifikoi të ndërtonte ndërtesa kube të frymëzuara nga Star Wars si strehim të përballueshëm, përpara se ai të urdhërohej t’i merrte ato nga Departamenti i Punëve Publike të Los Anxhelos për ndërtime pa leje.

Në korrik të vitit 2020 ai ndau një fotografi të kupolave ​​që rindërtohen, gjoja në Wyoming ku ai dhe Kim zotërojnë dy ferma tjera.

Familja e famshme gjithashtu zotëron dy prona në shtëpinë e Hidden Hills, me vendbanimin e tyre kryesor – të blerë më 2014, tani thuhet se vlen 60 milionë dollarë.

Kanye dhe Kim kurrë nuk kanë ndarë fotografi brenda shtëpisë ku kanë rritur North, Saint , Chicago dhe Psalm. /Lajmi.net/

Lexo të tjera