Teknologji

Kapet shoferi i Tesla duke fjetur në sedilje në 93 kilometra në orë

0
kapet-shoferi-i-tesla-duke-fjetur-ne-sedilje-ne-93-kilometra-ne-ore

Një shofer dhe pasagjer janë kapur nga policët në Kanada pasi dyshohet se kanë shpejtuar me shpejtësi mbi 140 km / orë ndërsa flinin, transmeton lajmi.net.

The Tesla Model S is loaded with self-driving software that can steer the vehicle. However, it requires users to have their hands on the wheel at all times

Policia tha që guximtarët e paemëruar kishin sediljet e para të Tesla Model S të mbështetur dhe po flinin ndërsa makina dukej se drejtohej vetë në modalitetin automatik.

Softueri vetë-drejtues i Tesla përdor inteligjencën artificiale për të drejtuar dhe frenuar për ju por kërkon që përdoruesit të kenë duart e tyre në timon në çdo kohë në rast emergjence. /Lajmi.net/

Lexo të tjera