Rozë

Këngëtari Jeremih po përballet me ndërlikime të rënda pas infektimit me COVID-19

0
kengetari-jeremih-po-perballet-me-nderlikime-te-renda-pas-infektimit-me-covid-19

33-vjeçari është në një ventilator për ta ndihmuar atë të marrë frymë dhe familja e tij tha se ajo që po përjeton “është e rrallë për një të ri në moshën e tij pa kushte themelore”, shkruan CNN, transmeton lajmi.net.

“Familja e tij do të donte t’i kujtonte botës se COVID-19 është i vërtetë dhe të mos merret lehtë”, thanë ata në një deklaratë të dhënë për CNN.

“Gjithashtu, është e rëndësishme që njerëzit e infektuar të bëjnë karantinë dhe të lënë familjet dhe miqtë e tyre që njohin sa më shpejt që është e mundur. Nuk ka turp në kontraktimin e COVID-19 dhe njerëzit që e kanë atë duhet të jenë të përgjegjshëm dhe të kujdesshëm ndaj të tjerëve”, thuhet ndër të tjera në deklaratë.

Hiti i parë i këngëtarit në top-10 ishte “Birthday sex”, e publikuar më 2009.

Ai ka pasur më shumë hite që nga atëherë dhe bashkëpunime të suksesshme me artistë të tjerë, duke përfshirë Ty Dolla Sign dhe YG.

Familja e Jeremih tha në deklaratë se virusi “ka sulmuar me egërsi trupin e tij” dhe shtoi se ata janë “shumë mirënjohës për të gjithë ata që luten dhe ne kërkojmë lutje të vazhdueshme”.

“Familja beson në lutjet e përditshme ndaj Zotit. Një ekip i shkëlqyeshëm mjekësh dhe infermierësh po e ndihmojnë atë të rikuperohet”, thanë ata, duke thënë se po bëhet përparim në shëndetin e tij. /Lajmi.net/

Lexo të tjera