Sport

Këta janë 12 gjigantët evropianë që do regjistrohen në Superligën Evropiane

0
keta-jane-12-gjigantet-evropiane-qe-do-regjistrohen-ne-superligen-evropiane

Pavarësisht që UEFA është kundër, vetëm pak orë na ndajnë nga kjo Superligë, përcjellë lajmi.net.

Media e njohur angleze “The Times”, ka publikuar emrat e top gjigantëve evropianë që kanë pranuar të marrin pjesë në këtë ligë.

Real Madrid, Barcelona dhe Atletico Madrid nga Spanja, Manchester United, Liverpool, Arsenal, Chelsea dhe Tottenham nga Anglia, Manchester City mbetet në dyshime, derisa Inter, Juventus dhe Milan nga Italia.

Sa i përket dy ligave të tjera si Ligue 1 dhe Bundesliga, thuhet se e kanë refuzuar mundësinë.

Presidenti i kësaj Superlige Evropiane pritet të jetë Florentino Perez./Lajmi.net/

Lexo të tjera