Sport

Këto janë çiftet që do të ndeshen në gjysmëfinale të Europa League

0
keto-jane-ciftet-qe-do-te-ndeshen-ne-gjysmefinale-te-europa-league

Manchester United ka arritur ta mposhtë Granadan në çerekfinale për tu kualifikuar në gjysmëfinale, ku pritet të ndeshet me skuadrën e Romës, shkruan lajmi.net.

Ndërsa, Roma pati dy duele të vështira me Ajaxin ku në fund doli triumfuese dhe arriti të kualifikohet tutje.

Ndeshja e parë gjysmëfinale, Manchester United-Roma.

Në ndeshjet tjera, Villareali eliminoi skuadrën kroate, Dinamo Zagreb për të arritur në gjysmëfinale të Europa League.

Ndërsa Arsenali, skuadër e cila pati të vështirë duelin me Slavia Prague në Londër, ka triumfuar me rezultat të thellë në kuadër të ndeshjes së dytë çerekfinale.

Dueli i dytë i gjysmëfinales do jetë ndërmjet, Villareal dhe Arsenal./Lajmi.net/

Lexo të tjera