Sport

KF Llapi – Drita, formacionet zyrtare

0
kf-llapi-–-drita,-formacionet-zyrtare

Drita kërkon të mbajë hapin me Ballkanin për vendin e parë, ndërsa Llapi kërkon të qëndrojë larg zonës së rrezikut, shkruan lajmi.net.

Drita qëndron në pozitën e dytë me 58 pikë, Llapi mban pozitën e shtatë me 33 pikë.

Për Dritën, Almir Ajzeraj dhe Ardian Cuculi mungojnë shkaku i lëndimeve, ndërsa Betim Haxhimusa dhe Hamdi Namani janë të suspenduar shkaku i kartonëve të verdhë.

Por, lajm i mirë për gjilanasit është rikthimi i Kastriot Rexhës.

Formacionet zyrtare të klubeve/Lajmi.net/

KF Llapi: Nava, Idrizi, Monin, Prençi, Peposhi, Krasniqi, Shabani, Ramadani, Selmani, Sadriu, Januzi.

Drita: Maloku, Blakqori, Arago, Limani, Henry, Vucaj, Shabani, Ahmeti, Alidema, Xhevdet Shabani, Fazliu.

 

Lexo të tjera