Bota

Kjo është gjendja në Greqi pas tërmetit, nuk ka të lënduar

0
kjo-eshte-gjendja-ne-greqi-pas-termetit,-nuk-ka-te-lenduar

Një tërmet me magnitudë 6.0 ka goditur rajonin e Elassona, sipas Institutit Gjeodinamik në Greqi, transmeton lajmi.net.

Fokusi i dridhjes llogaritet 21 km në jug-jugperëndim të Elassona, raporton CNN grek.

Sipas medias në fjalë, deri më tani nuk është raportuar për të lënduar dhe për dëme materiale.

Dridhja pati edhe në Shqipëri e Kosovë. /Lajmi.net/

Lexo të tjera