Fun

Kjo është mënyra e vetme për ta kuptuar nëse është efektive maska juaj

0
kjo-eshte-menyra-e-vetme-per-ta-kuptuar-nese-eshte-efektive-maska-juaj

Ai, njëherësh, mëton edhe që të tregojë efektivitetin e secilës maskës nëpërmjet një metode fare të thjeshtë – përmes një qiriu, transmeton lajmi.net.

Videoja është ngarkuar nga mediet britanike, teksa ka marrë vëmendje të madhe, duke reaguar në të qindra herë.

Efektiviteti i maskës, siç tregon punonjësi shëndetësor, konsiston në numrin e shtresave që posedon një maskë.

Sa më shumë shtresa, aq më e sigurt dhe efektive rezulton të jetë maska, sipas tij. /Lajmi.net/

Medical worker test effectiveness of different mask materials

Wearing a good face mask can make a difference! 😷 via ViralHog

Gepostet von Daily Mail am Samstag, 19. September 2020

Lexo të tjera