Sport

Kjo gjë nuk ka ndodhur në Premierligë për pesë dekada

0
kjo-gje-nuk-ka-ndodhur-ne-premierlige-per-pese-dekada

Gjegjësisht, që nga viti i largët 1967, nuk ka ndodhur që të gjitha ekipet të kenë një humbje pas gjashtë ndeshjesh, përcjell lajmi.net.

Herën e fundit që një gjë e tillë ndodhi ishte në sezonin 1967/1968. Pastaj Manchester City u bë kampion i Anglisë, dhe Sheffield dhe Fulham ranë në Championship.

Është interesante që tani Sheffield dhe Fulham janë në vendin e parafundit dhe të fundit në tabelë, por Manchester City nuk është në krye dhe është në pozitën e 13-të. /Lajmi.net/ 

Lexo të tjera