Sport

Klopp nuk planifikon të blejë mbrojtës, pavarësisht krizës në këtë repart

0
klopp-nuk-planifikon-te-bleje-mbrojtes,-pavaresisht-krizes-ne-kete-repart

Klopp  ka probleme të mëdha në vijën mbrojtëse për shkak të lëndimeve. Së pari u dëmtua Van Dijk, i  cili do të humbasë gjithë sezonin, dhe më pas  Joe Gomez, i  cili do të bëjë pushim për disa muaj.

Shumë mbrojtës janë lidhur me një lëvizje në Liverpool në janar, të tillë si Upamecano, Koulibaly e Skriniar.

Sidoqoftë, gazetari David Ornstein pretendon se Klopp nuk ka në plan të sjellë një mbrojtës të ri në janar. Liverpool tashmë ka plane për verën e ardhshme dhe nuk dëshiron t’i ndryshojë ato, kështu që një mbrojtës i madh nuk do të sillet në janar.

Klopp do të luajë me zgjidhje alternative në vijën mbrojtëse si Fabinho , i cili u tregua i shkëlqyeshëm në atë pozitë ​​dhe zgjidhja e dytë është që Jordan Henderson të luajë si mbrojtës. /Lajmi.net/ 

Lexo të tjera