Sport

Koeman pas “El Clasicos”: Më mirë të ndalet përdorimi i VAR-it në Spanjë

0
koeman-pas-“el-clasicos”:-me-mire-te-ndalet-perdorimi-i-var-it-ne-spanje

Barcelona humbi ndeshjen me rezultatin 2-1, por në minutat e fundit, përkatësisht në min (82′), Braithwaite u rrëzua në zonë pas një kontakti me Mendyn, shkruan lajmi.net.

Gjyqtari vendosi që nuk kishte aq kontakt sa të dhurohej një penalti, por holandezi mendon tërësisht ndryshe.

Koeman tha se nuk e kupton vendimin e gjyqtarit dhe asistentit.

“Nuk e kuptoj se si nuk është faull rasti i Braithwaite”, tha ai.

“Unë nuk e di sesi një gjyqtar, një asistent dhe VAR-i nuk i ndihmojnë gjyqtarit në këto raste nëse nuk e ka parë qartë situtën”, tha Koeman.

“Më mire që të heqim VAR-in nga Spanja”, përfundoi Ronald Koeman./Lajmi.net/

Lexo të tjera