Rozë

Koha kur Anita Muçaj e Resul Sinani sapo u njohën

0

Duket sikur Resul Sinanin e Anita Muçajn publiku i njeh prej një jete. Në fakt, ata janë prej 20 vitesh në ekran, shkruan “Kosovarja”.

Të dy nisën karrierën televizive në moshë shumë të re dhe me të shpejtë u shndërruan në prezantuesit më të njohur të lajmeve.

Gazetarët e prezantuesit Resul Sinani e Anita Muçaj, kishin disa eksperienca të përbashkëta televizive, por për një periudhë dukshëm më të gjatë punuan si kolegë në “RTK”.

Lexo të tjera