Sport

Kololli dhe Domgjoni në formacionin e javës në Zvicër

0
kololli-dhe-domgjoni-ne-formacionin-e-javes-ne-zvicer

Skuadra ku luajnë të dy futbollistët, Zurich mposthi 2-0 Luzernin në fundjavë, teksa Kolilli realizoi gol si dhe nxjerri një penallti për skuadrën.

Domgjoni luajti për mrekulli në mesfushë, duke gabuar vetëm një pasim gjatë gjithë ndeshjes dhe duke kontribuar në aksionet e rrezikshme të Zurichut.

Domgjoni është paraqitur për grupmoshat e Zvicrës, ndërsa akoma nuk ka debutuar tek Përfaqësuesja “A”, ai mund të luaj edhe për Kosovën dhe Kroacionë pasi familja e tij ka prejardhjen nga këto dy shtete.

Lexo të tjera