BotaLajme

Konfirmohet, Biden fitues në Michigan, afër triumfit historik

0

Joe Biden i është afruar shumë trimufit historik kundër Donald Trump.

Kandidati për President nga radhët e Demokratëve ka arritur ta fitoj shtetin e Michigan që ka rëndësi tejet të madhe në këto zgjedhje, transmeton Indeksonline.

Bidenit tashmë ka 268 vota elektorale dhe i duhen vetëm edhe 2 vota për ta siguruar fitorën.

Ai është duke prirë në shtetin e Nevedas, ku aty mund t’i siguroj 6 vota elektorale dhe të ja jap goditjen e fundit Trumpit./Indeksonline/

Lexo të tjera