Sport

Kosova bie në ranglistën e FIFA-së, kjo është pozita e re

0
kosova-bie-ne-ranglisten-e-fifa-se,-kjo-eshte-pozita-e-re

Më parë, Kombëtarja e Kosovës ishte në vendin e 117-të në ranglistën botërore, shkruan lajmi.net.

Tani Kombëtarja e jonë gjendet poshtë Kombëtareve si Libia dhe Afrika Qëndrore, në ranglistën e re, Kosova zbret në vendin e 120-të të FIFA-së.

Çuditërisht, Kombëtare si Palestina, Tajlanda, Kenya dhe Namibia gjenden mbi Kombëtaren tonë të ranguara.

Ndërsa, Lituania gjendet në vendin e 129-të, Kombëtare të cilën Kosova e mundi me rezultatin 4-0 në një miqësore./Lajmi.net/

 

Lexo të tjera