Sport

Kosova në krye të shteteve me medalje të fituara në Kampionatin Evropian të xhudos

0
kosova-ne-krye-te-shteteve-me-medalje-te-fituara-ne-kampionatin-evropian-te-xhudos

Pesë xhudistët tanë kanë arritur shumë lartë, duke i siguruar Kosovës edhe tri medalje të tjera, shkruan lajmi.net.

Fillimisht Distria Krasniqi u stolis me të artën, e pas saj Akil Gjakova theu akullin duke fituar për herë të parë medalje evropiane në kategorinë e meshkujve, duke u stolisur me të artën.

Pas tyre, Nora Gjakova siguroi medaljen e bronztë.

Ndërkohë, Loriana Kuka dhe Laura Fazliu e mbyllen aventurën duke u renditur në vendin e pestë.

I gjithë ky sukses ka vendosur Kosovën në krye të shteteve me medalje të fituara, para Turqi dhe Francës.

Lista e plotë./Lajmi.net/   

 

Lexo të tjera