Sport

Kosova po e dominon me lojë dhe rezultat Moldavinë, Kastrati gjen golin e parë në fanellën e ‘Dardanëve’

0
kosova-po-e-dominon-me-loje-dhe-rezultat-moldavine,-kastrati-gjen-golin-e-pare-ne-fanellen-e-‘dardaneve’

Është Lirim Kastrati realizatori i golit të vetëm të Kosovës.

Kastrati shënoi në minutën e 31′ të ndeshjes.

Kosova gjatë gjithë pjesës së parë ishte skuadër dukshëm më e mirë se mysafirët nga Moldavia.

Vlen të ceket se Kosova në minutën e 20′-të mbeti pa Amir Rrahmanin, i cili u zëvendësua pas një lëndimi të pësuar. Në vend të tij hyri Fidan Aliti./Lajmi.net/

Lexo të tjera