Sport

Krasniqi e mrekullueshme, mposht me IPPON italianen Giorda

0
krasniqi-e-mrekullueshme,-mposht-me-ippon-italianen-giorda

Pas Nora Gjakovës, edhe Krasniqi ka vazhduar përpara në raundin e tretë duke mposhtur italianen, transmeton lajmi.net.

Ky meç u zhvillua në kategorinë 47 kilogramë dhe Krasniqi rezultoi të jetë më e suksesshme sesa italianja.

Krasniqi është kualifikuar në raundin e tretë dhe është në rrugën e duhur për t’i siguruar Kosovës një medalje./Lajmi.net/

Lexo të tjera