Bota

Kriza e madhe e Barcelonës, planifikohet ulja e pagave për lojtarët

0
kriza-e-madhe-e-barcelones,-planifikohet-ulja-e-pagave-per-lojtaret

Sipas gazetës Mundo Deportivo, transmeton lajmi.net, departamenti i burimeve njerëzore të Barcelonës ka filluar të paralajmërojë punonjësit e saj, dhe veçanërisht lojtarët e saj profesionistë, se po shqyrton ulje të mëtejshme të pagave.

Informacioni pason një deklaratë të lëshuar nga klubi katalanas të hënën, e cila përmend një humbje prej 97 milionë eurosh.

Barça, e cila ka humbur 47 milionë euro në të ardhurat e ndeshjeve, 35 milionë nga shitjet e biletave të tifozëve dhe 18 milionë nga stadiumi i zbrazët në ‘Camp Nou’, duhet të hapë negociatat me përfaqësuesit e lojtarëve, të cilët tashmë kanë ulur pagat e tyre. gjatë pushimit të sezonit.

Pozicioni i lojtarëve nuk dihet ende, por sigurisht që do të ketë reagime. /Lajmi.net/

Lexo të tjera