Bota

Kroacia goditet sërish nga një tërmet

0
kroacia-goditet-serish-nga-nje-termet

Lëkundjet janë ndjerë rreth orës 5:37.

Mësohet se tërmeti kishte një thellësi 10.94 metra ndërsa epiqendra e tij ishte në qytetin Glina. Po ashtu, tërmeti është shoqëruar nga paslëkundje në të njëjtën zonë ku më e forta ka qenë 3.6 ballë dhe gjashtë të tjera midis 2 dhe 3 ballë. Nga tërmeti ka pasur dëme materiale.

Kujtojmë se muajin e kaluar Kroacia u trondit nga një tërmet 6.1 ballë, që shkaktoi edhe viktima dhe të plagosur.

Lexo të tjera